DACHSER Karlsruhe začal doručovať pomocou nákladného bicykla

Published at: 2019-03-08 12:52 | Autor: Crest Communications
Logistické centrum spoločnosti DACHSER v Karlsruhe nasadilo pre dodávky v centre mesta elektrické bicykle. Tento krok je odpoveďou logistického providera na environmentálne otázky, ako je kvalita ovzdušia, ale aj rastúci počet dopravných zápch a stavebných zón, ktoré sťažujú dopravu v mestských centrách konvenčnými nákladnými vozidlami.

Od decembra 2018 rozváža logistické centrum spoločnosti DACHSER v Karlsruhe zásielky v centre mesta s použitím elektrických nákladných bicyklov, ktoré sú “odeté” v obvyklých farbách DACHSERu - žltej a modrej. Každé takéto vozidlo ponúka priestor na euro palety až do výšky 1,4 metra a unesie až 250 kilogramov. Aj keď takto limitované parametre znamenajú, že vozidlo nemôže zvládnuť niektoré balíky, DACHSER reaguje na trend smerujúci k čoraz menším rozmerom zásielok, ktoré súvisia so skrátenými objednávacími cyklami. Tie sú samy osebe výsledkom nedostatku miesta v centrách miest.

Karlsruhe je v súčasnosti jediným veľkým mestom v nemeckom štáte Bádensko-Württembersko, ktorý neprekročil žiadne limity znečistenia, a preto sa nemusí nezaoberať žiadnymi zákazmi pre dieslové vozidlá. “Napriek tomu sa spoločnosť DACHSER Karlsruhe rozhodla uskutočniť dodávky elektrických nákladných bicyklov, aby pomohla zlepšiť kvalitu ovzdušia, najmä v centre mesta," vysvetľuje Bernd Großmann, generálny riaditeľ logistického centra spoločnosti DACHSER Karlsruhe. Pokračuje: "Tento dopravný prostriedok predstavuje inovatívny a predovšetkým ekologický spôsob dodávok."Navyše, bicykle umožňujú prekonať dopravné zápchy a obslúžiť miesta, na ktoré motorové vozidlá nemôžu vstúpiť.“

Na projekte spoločnosti DACHSER Karlsruhe spolupracuje miestna bicyklová kuriérska spoločnosť, rovnako, ako výrobca bicyklov, ktorý prispôsobil pedálové vozidlá špecifikáciám DACHSERu. Partnerstvo s kuriérom umožňuje City Initiative Karlsruhe (CIK). CIK je zastrešujúca organizácia, ktorá združuje spoločnosti v Karlsruhe v oblasti maloobchodu, gastronómie, pohostinstva, remesiel, služieb a médií, ako aj kultúrne inštitúcie a rekreačné zariadenia.

Mikrohub - sklad pre tovar určený na rozvoz v centre mesta, sa nachádza v priestoroch kuriérskej spoločnosti. Ďalšie plány zahŕňajú rozšírenie flotily o ďalšie bicykle, ktoré sú v súčasnosti vo vývoji a ktoré dokážu zvládnuť väčšie zásielky alebo dokonca objemy rovnajúce sa dvom paletám.

Spoločnosť DACHSER už zaviedla elektrické nákladné bicykle v nemeckých mestách Freiburg, Tübingen a Stuttgart. Projekt City Distribution, v ktorom sa zúčastňuje logistické centrum spoločnosti DACHSER Karlsruhe, predstavuje súbor riešení pre trvalo udržateľné a inovatívne dodávky v súvislosti s narastajúcimi dopravnými problémami. V závislosti od konkrétnych požiadaviek môže pobočka spoločnosti DACHSER využívať rôzne zo sady nástrojov, ktoré boli pre tento projekt vyvinuté a vytvoriť tak riešenie šité na mieru pre oblasť, kde zabezpečujú rozvoz.

Similar Stories:

Arete zahájila Košicích práce na novém závodu pro Steelcon
Investiční skupina Arete zahájila na východním Slovensku výstavbu specializované v  »
Průmyslové portfolio společnosti Accolade vzrostlo v roce 2019 na 736,000 m2
Společnost Accolade Industrial Fund v průběhu roku 2019 rozšířila své portfolio o 3  »
Koronavirus ohrožuje české logistické společnosti
České logistické společnosti se začínají potýkat s problémy v souvislosti s virem  »
Arete plánuje třetí průmyslový fond
Manažer fondu Arete zřizuje třetí realitní fond společnosti, který se zaměří na  »
Všichni o tom mluví, ale nevidím, že by se to dělo. Nevidím mnoho našich konkurent   »
Česká Republika  ♦  Průmyslový boom pokračuje
Jak by vypadal úspěšný rok v České republice podle Panattoni? My měříme úspě   »
Ne náhodou rychle narůstá počet velkých požadavků na logistické plochy o rozloze 5   »
V první polovině září zahájil Amazon oficiálně provoz nového distribučního cent   »