DACHSER usiluje o nulové emisie v mestách

DACHSER usiluje o nulové emisie v mestách

Published at: 2019-04-01 11:33 | Autor: Crest Communications
Spoločnosť DACHSER pred časom vytvorila v Stuttgarte prvú zónu distribúcie s nulovými emisiami pre zásielky zbernej služby. Tento pilotný projekt vychádza z nových koncepcií elektromobility a prispôsobuje procesy mestskej logistiky potrebám zajtrajška.
Centrálne oblasti mnohých veľkých miest, vrátane Stuttgartu, sa z dôvodu stále rastúceho objemu dopravy, ocitajú pod závojom smogu, ktorý predstavuje zdravotné riziko. Dôsledkom toho je dočasný zákaz vjazdu vozidiel so vznetovými motormi s normou Euro 4 alebo nižšou, ktorá začína platiť v roku 2019 a umožní zákazy vjazdu v dňoch so zvýšenou koncentráciou pevných častíc. Aj napriek tomu, že sa to netýka moderného vozového parku, ktorý Dachser a jeho dodávatelia prevádzkujú, chce byť spoločnosť na budúcnosť pripravená.
Jedným z možných riešení je prvá distribučná zóna bez emisií pre všetky druhy tovaru, ktorú DACHSER vytvoril v rámci "Dachser-Free Delivery", v oblasti asi štyroch štvorcových kilometrov okolo nákupnej zóny Stuttgarte. Najviditeľnejším prvkom tejto inovatívnej koncepcie mestskej logistiky je nákladný bicykel s veľkým žltomodrým nákladným boxom DACHSER
Tento dopravný prostriedok je jedným z desiatich kusov. Tieto elektrické nákladné bicykle boli navrhnuté špeciálne pre prepravu zásielok zbernej služby na paletách a uvezú europaletu s nákladom až 250 kilogramov. “Každý, kto sa pokúša o mestskú logistiku zajtrajška, musí spojiť osvedčené logistické systémy s novými nápadmi," hovorí Michael Schilling, COO Road Logistics spoločnosti DACHSER. “Úzko spolupracujeme s univerzitami, výskumnými inštitúciami, obchodnými asociáciami a začínajúcimi firmami, aby sme mohli včas rozpoznať inovácie a uviesť ich do praxe."
Projekt spoločnosti DACHSER v Stuttgarte ukazuje, ako možno vytvoriť bezemisnú zónu pre doručovanie zásielok zbernej služby. “Výber správneho mixu vozidiel je zásadný," hovorí Thomas Schmalz, Head of Production Management spoločnosti DACHSER. Koncept zahŕňa vysoko manévrovateľné nákladné bicykle, ktoré obsluhujú poslednú míľu, ale tiež sa zaoberá ťažšími nákladmi, ktorých zavážanie zabezpečuje kompaktné plne elektrické 7,5-tonové nákladné vozidlo FUSO eCanter. Čoskoro sa k nim pridá elektrický 18-tonový voz Daimler eActros, ktorý Dachser začlení do existujúcich skúšobných operácií hneď ako bude dodaný.
Skúsenosti s najnovšou generáciou vozidiel v každodenných logistických operáciách pomôžu spoločnosti DACHSER nájsť správny mix vozidiel vhodných do centier miest. Testovanie prebieha nielen v Stuttgarte, ale aj v Berlíne, Tübingene, Freiburgu, Paríži a Malage. "Koncept mestskej logistiky DACHSER bez emisií v Stuttgarte sa sľubne rozbieha. Ale máme pred sebou ešte dlhú cestu "hovorí Stefan Hohm.
Zákazníci v Stuttgarte hodnotia dodávateľský reťazec bez emisií veľmi pozitívne. “Dokonale vyhovuje nášmu zámeru vytvoriť dodávateľský reťazec našej spoločnosti The Body Shop ešte udržateľnejším," hovorí Jeremy Dixon-Wright, riaditeľ divízie Supply Chain spoločnosti The Body Shop. "Tešíme sa, že v budúcnosti v tomto procese dosiahneme ďalší pokrok."

Similar Stories:

Slovensko je nervózní, neboť snižování počtu pracovních míst zasáhlo automobilový sektor
Vzhledem k tomu, že se téměř polovina průmyslové produkce Slovenska zaměřila na v  »
Vláda předběžně schválila plány stavby jaderné elektrárny
Plán stavby nové jaderné elektrárny v Dukovanech u hranic jižní Moravy se posouvá k  »
Dachser Slovakia v Bratislave sa rozrastá
Spoločnosť Dachser Slovakia pokračuje v rozvoji svojho areálu v Lozorne pri Bratislave  »
Johnston Logistics sa od septembra volá Dachser Ireland
Pred dvomi rokmi získal Dachser väčšinový podiel írskej logistickej spoločnosti Joh  »
Všichni o tom mluví, ale nevidím, že by se to dělo. Nevidím mnoho našich konkurent   »
Česká Republika  ♦  Průmyslový boom pokračuje
Jak by vypadal úspěšný rok v České republice podle Panattoni? My měříme úspě   »
Ne náhodou rychle narůstá počet velkých požadavků na logistické plochy o rozloze 5   »
V první polovině září zahájil Amazon oficiálně provoz nového distribučního cent   »