DACHSER usiluje o nulové emisie v mestách

DACHSER usiluje o nulové emisie v mestách

Published at: 2019-04-01 11:33 | Autor: Crest Communications
Spoločnosť DACHSER pred časom vytvorila v Stuttgarte prvú zónu distribúcie s nulovými emisiami pre zásielky zbernej služby. Tento pilotný projekt vychádza z nových koncepcií elektromobility a prispôsobuje procesy mestskej logistiky potrebám zajtrajška.
Centrálne oblasti mnohých veľkých miest, vrátane Stuttgartu, sa z dôvodu stále rastúceho objemu dopravy, ocitajú pod závojom smogu, ktorý predstavuje zdravotné riziko. Dôsledkom toho je dočasný zákaz vjazdu vozidiel so vznetovými motormi s normou Euro 4 alebo nižšou, ktorá začína platiť v roku 2019 a umožní zákazy vjazdu v dňoch so zvýšenou koncentráciou pevných častíc. Aj napriek tomu, že sa to netýka moderného vozového parku, ktorý Dachser a jeho dodávatelia prevádzkujú, chce byť spoločnosť na budúcnosť pripravená.
Jedným z možných riešení je prvá distribučná zóna bez emisií pre všetky druhy tovaru, ktorú DACHSER vytvoril v rámci "Dachser-Free Delivery", v oblasti asi štyroch štvorcových kilometrov okolo nákupnej zóny Stuttgarte. Najviditeľnejším prvkom tejto inovatívnej koncepcie mestskej logistiky je nákladný bicykel s veľkým žltomodrým nákladným boxom DACHSER
Tento dopravný prostriedok je jedným z desiatich kusov. Tieto elektrické nákladné bicykle boli navrhnuté špeciálne pre prepravu zásielok zbernej služby na paletách a uvezú europaletu s nákladom až 250 kilogramov. “Každý, kto sa pokúša o mestskú logistiku zajtrajška, musí spojiť osvedčené logistické systémy s novými nápadmi," hovorí Michael Schilling, COO Road Logistics spoločnosti DACHSER. “Úzko spolupracujeme s univerzitami, výskumnými inštitúciami, obchodnými asociáciami a začínajúcimi firmami, aby sme mohli včas rozpoznať inovácie a uviesť ich do praxe."
Projekt spoločnosti DACHSER v Stuttgarte ukazuje, ako možno vytvoriť bezemisnú zónu pre doručovanie zásielok zbernej služby. “Výber správneho mixu vozidiel je zásadný," hovorí Thomas Schmalz, Head of Production Management spoločnosti DACHSER. Koncept zahŕňa vysoko manévrovateľné nákladné bicykle, ktoré obsluhujú poslednú míľu, ale tiež sa zaoberá ťažšími nákladmi, ktorých zavážanie zabezpečuje kompaktné plne elektrické 7,5-tonové nákladné vozidlo FUSO eCanter. Čoskoro sa k nim pridá elektrický 18-tonový voz Daimler eActros, ktorý Dachser začlení do existujúcich skúšobných operácií hneď ako bude dodaný.
Skúsenosti s najnovšou generáciou vozidiel v každodenných logistických operáciách pomôžu spoločnosti DACHSER nájsť správny mix vozidiel vhodných do centier miest. Testovanie prebieha nielen v Stuttgarte, ale aj v Berlíne, Tübingene, Freiburgu, Paríži a Malage. "Koncept mestskej logistiky DACHSER bez emisií v Stuttgarte sa sľubne rozbieha. Ale máme pred sebou ešte dlhú cestu "hovorí Stefan Hohm.
Zákazníci v Stuttgarte hodnotia dodávateľský reťazec bez emisií veľmi pozitívne. “Dokonale vyhovuje nášmu zámeru vytvoriť dodávateľský reťazec našej spoločnosti The Body Shop ešte udržateľnejším," hovorí Jeremy Dixon-Wright, riaditeľ divízie Supply Chain spoločnosti The Body Shop. "Tešíme sa, že v budúcnosti v tomto procese dosiahneme ďalší pokrok."

Similar Stories:

P3 získává pozemky mimo Prahu pro nový průmyslový park
Průmyslový developer P3 Logistic Parks získává od společnosti Arvato průmyslovou bu  »
CTP hledá strategického partnera pro urychlení růstu
Společnost CTP oznámila nový plán agresivního růstu, jehož cílem je do roku 2023 d  »
Novinky roku 2020: Průmyslové nemovitosti zažívají boom kolem Ostravy
Pokud by kolem větších měst, jako je Praha, Brno nebo Plzeň, bylo dnes dostatek míst  »
Katarína Holcová rozšiřuje vedení 108 AGENCY a nastupuje na pozici Chief Commercial Officer
Od ledna přichází do 108 AGENCY Katarína Holcová, která z pozice CCO nově povede ob  »
Všichni o tom mluví, ale nevidím, že by se to dělo. Nevidím mnoho našich konkurent   »
Česká Republika  ♦  Průmyslový boom pokračuje
Jak by vypadal úspěšný rok v České republice podle Panattoni? My měříme úspě   »
Ne náhodou rychle narůstá počet velkých požadavků na logistické plochy o rozloze 5   »
V první polovině září zahájil Amazon oficiálně provoz nového distribučního cent   »