Pri Senci vznikne nový business park

Pri Senci vznikne nový business park

Published at: 2019-06-26 17:31 | Autor: Key2B
• D1 Business Park s showroomami, kanceláriami, skladmi a výdajnými
miestami
• Tri nové budovy s obchodnými jednotkami pre malé a stredné firmy
• 28.000 m2 flexibilnej plochy s univerzálnymi jednotkami

Spoločnosť D1 Expo-Business Centrum, ktorá svoje aktivity na trhu rozvíja pod obchodnou značkou IPEC Group, plánuje v Senci zahájenie výstavby projektu D1 Business Park. Sleduje pritom trend flexibilných, často i menších, jednotiek. Business Park vyrastie pri diaľnici D1 a doplní existujúci logistický park v danej lokalite a multifunkčné centrum s viacerými doplnkovými službami a kancelárskymi priestormi. Výstavba D1 Business Parku je tiež reakciou na rastúci dopyt po moderných priemyselných parkoch so zmiešanou funkciou, v ktorých nájomca nájde nielen sklady, ale aj obchodné priestory, kancelárie, sídlo firmy, showroom a prípadne výdajné miesto. Všetko na jednej ploche s dobrou dostupnosťou, parkovaním a ďalšou infraštruktúrou služieb pre zamestnancov, zákazníkov a návštevníkov.

Skupina spoločností IPEC Group stála za zrodom a rozvojom jednej z najväčších stredoeurópskych logistických zón - D1 Parku pri Senci, v ktorom sa nachádza takmer 800 000 m2 logistických hál. V tejto zóne skupina stále vlastní už existujúce D1 Centrum a pozemky, na ktorých vyrastie D1 Business Park. Slovenský developer do projektu investuje desiatky miliónov eur a postupne vybuduje tri moderné budovy s celkovou plochou 28 000 m2. Prvá z nich sa začne stavať v lete 2019 a ponúkne 8 000 m2 využiteľnej plochy.

„Máme dlhoročné skúsenosti predovšetkým s priemyselným developmentom. V Senci by sme však priemyselnú zónu radi doplnili novým typom business priestorov, pre ktoré sú typické prístupy z dvoch strán a väčší podiel presklených plôch. To vytvára prostredie vhodné pre obchody, showroomy i kancelárie. Ale záujem prejavujú aj menšie výrobné podniky a firmy napríklad z odvetvia 3D tlače. V časti budovy môže byť potom sklad so svetlou výškou 8 m. Firmy si môžu prenajať priestory už od 250 m2 až po 8000 m2 a tie prispôsobiť na mieru svojmu obchodnému modelu. Očakávame, že zákazníci týchto firiem tu budú môcť nakupovať, vyberať produkty v showroomoch alebo si ich vyzdvihnúť po nákupe v e-shope. A veríme, že tu niektoré firmy nájdu aj svoje sídlo, v ktorom ponúknu partnerom a zákazníkom všetko čo potrebujú.“, povedal Pavel Klč, Head of Real Estate Development skupiny firiem IPEC Group.
Trend takzvaných malých a stredných / univerzálnych obchodných jednotiek je zrejmý v západnej Európe. Vyrastajú na okraji veľkých miest ako alternatíva pre firmy, ktoré potrebujú riešiť svoju prevádzku rovnako ako predaj a vystavenie či skladovanie produktov pod jednou strechou. Na Slovensku sa začali prvé podobné projekty objavovať až v posledných dvoch rokoch.
„D1 Center bude slúžiť ako obslužné centrum pre priľahlú logistickú zónu a širšie okolie. Počítame tu s rôznymi službami a retailovými prevádzkami – od gastra cez fitnes až po tlačiarenské a administratívne služby. Poskytovať plánujeme tiež služby zdieľaných kancelárií – čo je momentálne často žiadaná služba našich zákazníkov. Zároveň rokujeme s mnohými firmami o prenájme menších kancelárskych priestorov s technickými miestnosťami alebo malými skladmi od 120 m2. V tomto roku už bude pre našich zákazníkov i firmy z okolia v prevádzke aj konferenčný a expo priestor. Od prepojenia D1 Centra a D1 Business Parku si sľubujeme vytvorenie prostredia, ktoré prinesie do existujúcej priemyselnej zóny potrebné kvalitné služby, ale i nové možnosti pre firmy a ich obchod. V rokovaní sme napríklad s firmami, ktoré majú záujem o kancelárie v D1 Centre a showroom so skladom v D1 Business parku,“ doplnil Klč.

Similar Stories:

Radovan Rodina  sa stal manažérom kontraktnej logistiky DACHSER Lozorno
Radovan Rodina bol oficiálne vymenovaný na pozíciu Contract Logistics Manager DACHSER L  »
Dachser buduje novú pobočku v Nemecku
Po nedávnom oznámení o rozvoji svojho areálu v Lozorne pri Bratislave začal poskytova  »
Pobočka DACHSERU v Rotterdame má svoje miniatúrne dvojča
Najmenšia pobočka medzinárodného poskytovateľa logistických služieb, spoločnosti D  »
Společnost Colliers našla pro XO foods chlazený logistický prostor v Brně
Společnost XO foods uzavřela v Prologis Parku Brno nájemní smlouvu na 4 620 m2, na jej  »
Všichni o tom mluví, ale nevidím, že by se to dělo. Nevidím mnoho našich konkurent   »
Česká Republika  ♦  Průmyslový boom pokračuje
Jak by vypadal úspěšný rok v České republice podle Panattoni? My měříme úspě   »
Ne náhodou rychle narůstá počet velkých požadavků na logistické plochy o rozloze 5   »
V první polovině září zahájil Amazon oficiálně provoz nového distribučního cent   »