Dachser Slovakia v Bratislave sa rozrastá

Dachser Slovakia v Bratislave sa rozrastá

Published at: 2019-07-09 11:16 | Autor: Crest Communications
Spoločnosť Dachser Slovakia pokračuje v rozvoji svojho areálu v Lozorne pri Bratislave. Po tom, čo minulý rok uviedli do prevádzky veľkú multifunkčnú skladovú halu v hodnote 6 mil. eur, tento rok zahájili práce na rozšírení existujúcej prekladiskovej haly. Ide o investíciu v rozsahu 3 mil. eur a dokončenie stavby sa plánuje na september 2019.

„Potreba rozšírenia cross docku prirodzene vyplynula z narastajúcich nárokov na kapacitu. Ta je v súčasnej dobe približne 3 000 m2, s tridsiatkou hydraulických rámp a jednou rampou XXL pre nadrozmerne zásielky. Po prístavbe bude kapacita doku takmer dvojnásobná,“ vysvetľuje Roman Stoličný managing director a člen predstavenstva Dachser Slovakia.

Existujúci cross dock bude rozšírený o 3015 m2 a 31 brán. Celková investovaná suma vrátane investície z minulého roka dosiahne až 12 miliónov eur. „V krátkej dobe sa jedná o ďalšiu rozsiahlu investíciu, ktorá ešte posilní naše postavenie v rámci celého logistického trhu,“ uvádza Roman Stoličný a dodáva: "Nový terminál prinesie ďalšie skvalitnenie a zefektívnenie našich služieb a s dostatočnými priestormi sa navyše môžeme sústrediť na ďalší rast tak, aby naše služby dosahovali toho najvyššieho štandardu."

V minulom roku 2018 došlo k nárastu využívania logistického centra Dachser Bratislava o 9,63 % oproti roku 2017 z 59 388 ton zberných zásielok na 65 110 ton.

Logistické centrum v Lozorne zohráva v rámci európskej sieti Dachser mimoriadnu úlohu: Popri normálnej dennej prevádzke, slúži táto pobočka aj v noci, ako jeden z troch Eurohubov, ktoré spájajú zeme pri Baltskom, Jadranskom a Čiernom mori. Ide o križovatku pre všetky služby nákladnej dopravy v strednej a východnej Európe v sieti Dachser. A poskytuje priame spojenie s ďalšími európskymi eurohubmi v Überherrne v Nemecku a v Clermont-Ferrande vo Francúzsku. V roku 2018 bolo v bratislavskom Eurohube spracovaných 66 700 ton zberných zásielok, čo je v priemere 318 ton zberných zásielok za jeden pracovný deň.

V súčasnosti ponúka DACHSER Slovakia v Lozorne 45 denných priamych liniek, pričom v posledných dvoch rokoch pribudlo 6 liniek: v pobočke Lozorno 2 linky Langenhagen (Hannover), Strassburg a v pobočke Euro-hubu Bratislava 4 linky Como, Torino, Milano a Warsawa. Vo vrcholnej sezóne september – december naviac vzhľadom k zvýšenému objemu tovaru DACHSER prevádzkoval linku na Unternschleisheim (Mnichov) a druhu pravidelnú linku na Hof, ktoré zabezpečujú spojenie so 16 krajinami Európy: Nemeckom, Českou republikou, Maďarskom, Rakúskom, Francúzskom, Poľskom, Holandskom, Talianskom, Chorvátskom, Slovinskom, Gréckom, Rumunskom, Bulharskom, Srbskom, Bosnou a Hercegovinou a sa 3 destináciami na Slovensku.

Similar Stories:

Zásilkovna rychle expanduje do zahraničí
Zásilková společnost Zásilkovna v tomto roce roste ještě rychleji, než sama očeká  »
Radovan Rodina  sa stal manažérom kontraktnej logistiky DACHSER Lozorno
Radovan Rodina bol oficiálne vymenovaný na pozíciu Contract Logistics Manager DACHSER L  »
Dachser buduje novú pobočku v Nemecku
Po nedávnom oznámení o rozvoji svojho areálu v Lozorne pri Bratislave začal poskytova  »
Pobočka DACHSERU v Rotterdame má svoje miniatúrne dvojča
Najmenšia pobočka medzinárodného poskytovateľa logistických služieb, spoločnosti D  »
Všichni o tom mluví, ale nevidím, že by se to dělo. Nevidím mnoho našich konkurent   »
Česká Republika  ♦  Průmyslový boom pokračuje
Jak by vypadal úspěšný rok v České republice podle Panattoni? My měříme úspě   »
Ne náhodou rychle narůstá počet velkých požadavků na logistické plochy o rozloze 5   »
V první polovině září zahájil Amazon oficiálně provoz nového distribučního cent   »