Dachser buduje novú pobočku v Nemecku

Dachser buduje novú pobočku v Nemecku

Published at: 2019-08-13 10:26 | Autor: Crest Communications
Po nedávnom oznámení o rozvoji svojho areálu v Lozorne pri Bratislave začal poskytovateľ logistických služieb Dachser s výstavbou novej pobočky aj na severe Nemecka v Neumünster.

Dachser tu buduje prekládkový terminál pre priemyselné tovary a potraviny v priemyselnej oblasti Neumünster v Isarstrasse a táto investícia vyjde zhruba na 17,4 miliónov eur. Dokončenie stavby je predbežne plánované v treťom štvrťroku 2020. V novom logistickom centre bude pracovať okolo 30 zamestnancov.

Slávnostné položenie základného kameňa sa v Isarstrasse uskutočnilo 7. augusta 2019 za účasti starostu Neumünster doktora Olafa Tauras a riaditeľa European Logistics Dachser v Nemecku Alexandera Tonny, ktorý zodpovedá za nemeckú pobočku obchodných liniek European Logistics (pozemná preprava a zmluvná logistika pre priemyselné podniky).

Stavebné práce začnú na pozemku s veľkosťou 57 000 m2 začiatkom septembra. Celková plocha terminálu bude 6 700 m2, pričom 5 000 m2 bude určených pre priemyselné tovary a zvyšných 1 700 m2 bude disponovať chladením a bude určených na prepravu potravín. Zariadenie bude mať 76 stojísk pre nakládku a vykládku tovaru. Súčasťou terminálu bude tiež administratívna budova s plochou 1 000 m2.

„Neumünster sa stane jedným z kľúčových terminálov Dachser na severe Nemecka. Táto nová lokácia bude priamo napojená na našu rozsiahlu európsku sieť pozemnej dopravy,“ hovorí Tonn a dodáva: „Nová stavba bude plne zodpovedať najnovším štandardom a v rámci regiónu ponúkne bezpečné a dlhodobo udržateľné pracovné príležitosti v logistickom sektore.“

Nový terminál Dachser v Neumünster nahradí doteraz využívaný partnerský terminál 17111 Transit Transport & Logistik. V budúcnosti bude toto miesto slúžiť takmer celému Šlezvicko-Holštajnsku, kým však nebude výstavba novej pobočky Dachser dokončená, spolupráca bude pokračovať. Nová lokácia má výbornú dopravnú dostupnosť, pretože sa nachádza v tesnom susedstve diaľnice B205 s priamym prístupom na diaľnicu A7.

Similar Stories:

Nové vlakové depo RegioJet na okraji Prahy
Soukromá dopravní společnost RegioJet koupila 6 ha pozemku v pražské čtvrti Dolní M  »
Katarína Holcová rozšiřuje vedení společnosti 108 AGENCY
Katarína Holcová nastoupila do pražského týmu 108 Agency po 12 letech práce ve spole  »
Daň z nemovitostí v průmyslových zónách by mohla stoupnout
Ministerstvo financí ČR navrhlo dát městům právo na zvýšení úrovně daně z nemo  »
Společnost VGP uzavřela s Allianz dohodu o průmyslovém portfoliu za 3,3 mld. Kč
Průmyslový developer VGP prodává společnosti Allianz 50 procent portfolia 13 průmysl  »
Všichni o tom mluví, ale nevidím, že by se to dělo. Nevidím mnoho našich konkurent   »
Česká Republika  ♦  Průmyslový boom pokračuje
Jak by vypadal úspěšný rok v České republice podle Panattoni? My měříme úspě   »
Ne náhodou rychle narůstá počet velkých požadavků na logistické plochy o rozloze 5   »
V první polovině září zahájil Amazon oficiálně provoz nového distribučního cent   »